1. EURASIAN BIM FORUMU GERÇEKLEŞTİ

1. EURASIAN BIM FORUMU GERÇEKLEŞTİ

1. Eurasian BIM Forumu Gerçekleşti

Sigma’nın, sponsoru olduğu Eurasian BIM Forumu ülkemizde ve dünyada hızla yaygınlaşmakta olan BIM-Yapı Bilgi Modellemesi yaklaşımlarını farklı yönleri ile ele alan uluslararası düzeyde bir etkinlik olarak 31 Mayıs günü Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin Fındıklı kampüsünde gerçekleşti.

Enformatik Bölümü’nün ev sahipliğinde gerçekleşen forumda, uluslararası çalışmaları olan akademisyenler ve önde gelen sektör profesyonelleri yer aldı.

Son zamanlarda özellikle Kuzey Amerika ve Avrupa’da yaygınlaşan ve inşaat sektöründe dijital kökenli bir dönüşümün en önemli etkenlerinden birisi olan BIM yaklaşımına olan ilgi Türkiye’de her geçen gün artmakta ve inşaat sektörü bu yaklaşım etrafında şekillenmeye hızla devam etmektedir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Enformatik Bölümü tarafından organize edilen ve bu yıl 1.’si düzenlenen Eurasian BIM Forumu’nda, BIM kültürü sektör profesyonelleri ve yurtiçi ve yurtdışından konu ile ilgili akademisyenler tarafından farklı yönleriyle ele alındı.

Sigma’nın etkinlik sponsoru olduğu bu etkinlikte ekibimizden BIM Koordinatörü Ömer Faruk Taş, inşaat projelerinde maliyet tahmini konulu makalesinin sunumu gerçekleştirdi. Sunumda binalarda lineer olmayan metraj ve yaklaşık maliyet hesaplama yöntemleri hakkında bilgi verildi.

Bir önceki yazımız; İnşaat Mühendisleri ve Mimarlar için Revit

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.