Denizli Han Projesine European Property Awards’tan Ödül

denizli han projesi

Denizli Han Projesine European Property Awards’tan Ödül

Denizli Han Projesine Ödül

İstanbul’un önemli ticaret merkezlerinden biri olan Eminönü’nde birçok türde hanlar yer almaktadır. Hobyar Mahallesi’nin hanlardan oluşan Aşir Efendi Caddesi’nde bulunan Denizli Han’ın, renovasyon projesi 25 Ekim 2018 tarihinde Londra’da düzenlenen International Property Awards 2018 ödül töreninde “Office Development” alanında ödülün sahibi oldu.

istanbul denizli han

Denizli Han’ın Kısa Tarihi

Gerçekleşen büyük yangından sonra, Han 1981 yılında yeniden inşa edildi. Daha sonra bina, Yapı Kredi bankası tarafından satın alındı ve bankanın bazı bölümleri için kullanıldı. 1995 yılında bina tekrardan el değiştirdi ve Denizli Han ismiyle ticari bir han olarak yeniden açıldı.

Han’da tekstil, kağıt, elektronik ve e- ticaret gibi birbirinden farklı alanda ofisler yer almaktadır. Renovasyondan önce Denizli Han’ın zemin katında 16 ofis ve büyük bir tekstil mağazası bulunuyordu. Biri kuzeyde diğeri batı cephesinde olmak üzere iki girişi vardı.

Renovasyon Projesi ile ofis sayısı 24’e yükseldi. Bodrum katında bulunan boşluk alan yenilenme ile birlikte depolama alanına dönüştürüldü. Binanın çatısında çok işlevli kapalı bir alan tasarlandı. Bu alanda kafeterya bölümü, mescit ve ofis sahiplerinin toplantılarını yapabileceği bir toplantı odası yer almaktadır. Yapılan Renovasyon ile Denizli Han’ın iç ve dış cephesinin görüntüsü değişmiştir. Dış cepheye uygulanan Flexbrick kaplaması ile Han’ın görüntüsü modern bir görünüm kazanmıştır.

Sigma Mühendislik ve Denizli Han

Denizli Han Renovasyon Projesi’nde Buun Motto Mimarlık ile Sigma Mühendislik birlikte yer aldı.

Sigma, bu projenin Statik Danışmanlık alanında hizmet verdi. Danışmanlık hizmeti kapsamında yeni yapılacak cephe sisteminin ve mimari tadilatların taşıyıcı sisteme etkileri değerlendirildi aynı zamanda cephe taşıyıcılarına ait statik projelendirme hizmeti de Sigma Mühendislik tarafından verildi.

Bir önceki yazımızda Sigma Mühendisliğin 2019 Hedefleri hakkında bilgilere yer verilmiştir.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.