14 Mar Sigma Mühendislik’ten VK108’e Güçlendirme Projesi

Nisantasi VK108

1970’li yıllardan bugüne Türk mimarisinin önemli simgesel yapılarından biri olan VK108, Bilgili tecrübesi ve Sigma iş birliği ile restore edildi.

VK108 Nişantaşı

İstanbul’un en gözde semtlerinden Nişantaşı’nda, Valikonağı Caddesi’nde yer alan VK108, Cumhuriyet’in ilanı ile birlikte inşa edilen modern yapıların başında gelmektedir. VK108, 1972 yılında Yapı ve Kredi Bankası Emekli Sandığı Vakfı’nın düzenlediği bir yarışma ürünü olarak Tekeli ve Sisa Mimari ortaklığı ile dizayn edilmiştir.

Projede 48 adet home office ve 73 adet rezidans yer almaktadır. Projede konut olarak kullanıma açılacak bahçe dubleksleri, ara kat daireler ve penthouseların yanı sıra kapalı otopark, havuz, sauna, fitness, spa ve ihtiyaca göre tasarlanmış hobi alanları da yer alıyor. VK108’de yalnızca yaşam ve iş alanı değil konfor alanları da en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş.

Restore edilerek günümüze uyarlanması planlanan VK108 yenileme projesi sorasında VK108 Nişantaşı olarak anılmaya başlanacak.

VK108 Güçlendirme Projesi

Sigma Mühendislik 130’den fazla alanında deneyimli uzmanları ve 30 yılı aşkın tecrübesiyle birlikte gerçekleştirdiği inşaat, tasarım, proje yönetimi ve danışmanlık gibi pratik ve uygulamalı alanlarında çözüm ortağı olarak faaliyet göstermektedir.

Sigma olarak bu değerli binanın mevcut otopark tadilat ve güçlendirmesinde yer aldık. CFRP karbon güçlendirmesi ve yapıya perdelerin eklenmesiyle güçlendirme ve tadilat işlemleri tamamlandı.

Okumak İsterseniz: Deprem Güçlendirme Projesi

İlginizi çekebilecek diğer yazılar
Statik Proje Nedir? Statik Proje Okuma İnsan gözü bir resme bakarken veya bir projeyi okurken yukarıdan aşağıya bakma eğilimindedir. Fakat bir inşaat mühendisi için bu tam tersi olarak işle...
İmar Barışı Süresi Uzatıldı Bakanlık: İmar Barışı Süresi Uzatıldı Geçtiğimiz yılda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda imarsız yapıların kayıt altına alınması kararı verilmişti. B...
İmar Barışı için Hazırlıklı Mısınız? Ülkemizdeki yapıların yaklaşık %50’sinin iskan belgesi, yani oturma izni bulunmuyor. Çarpık kentleşmenin en büyük göstergelerinden olan iskan belgesi ...
Sanayi Yapıları ve Sigma Sigma Mühendislik ve Sanayi Yapıları Sigma Mühendislik olarak 30 yılı aşkın güçlü ve köklü deneyimimizle kuruluşumuzdan itibaren sanayi yapısı projel...
Henüz Yorum Yok

YORUM YAZ