İnşaat Mühendisleri ve Mimarlar için Revit

sigma muhendislik ve revit

İnşaat Mühendisleri ve Mimarlar için Revit

İnşaat Mühendisleri ve Mimarlar için Revit Nedir?

Bir yazılım içinde tüm ana disiplinleri toplaması, farklı yazılımlarda hazırlanan dosyaların birleştirilmesi, başka bir alanda çalışan uzmanların da program üzerinden aynı projeyi incelemesi, değişiklik yapılması bakımından Revit, inşaat mühendisleri ve mimarlar için önemli bir programdır.

Revit’in, projelerin tasarım aşamasında sağladığı avantajların yanı sıra uygulama aşamasında da önemli katkıları görülmektedir.

Görsel programlama yazılımı olan Dynamo’yla birlikte projenin tasarımlarını, donatı yerleşimlerini, düğüm detaylarını ve çakışma sorunlarını görebilir ve çözüme kavuşturma imkanı sağlar.

Yapının kalıp planları, çelik projeleri, kolon ve kiriş yerleşimleri, şaftlar ve perdelerin yenilenmesi açısından hazırlanan 3 boyutlu Revit modeli ile hata oranı aza indirgenir. Bu sayede sahada son dakika oluşabilecek problemlerin oranı azalmaktadır. Bu sayede projenin bütçesi ve zamanı da olumlu etkilenmektedir.

Okumak İsterseniz: Revit ile AutoCAD Arasındaki Farklar Nelerdir?

Metraj listeleri, kesitler, görünüş ve paftalar Revit programı ile hızlı ve pratik bir şekilde elde edilebilen gerekli unsurlardır. Aynı zamanda proje ile ilgili bilgi ve belgeler otomatik olarak alınabilmektedir.

Revit, dokümantasyon süreci boyunca da kullanıcıların yükünü oldukça azaltır. Otomatik çıktılar ve anlık değişimler sayesinde projelerde oluşabilecek, kullanıcıdan kaynaklanan hataları minimum seviyeye indirir. Böylece Revit ile hazırlanan belgelerde hata ile karşılaşma ihtimali düşeceği için zaman ve maliyetten tasarruf sağlanmış olur.

Revit programıyla, diğer çalışma arkadaşlarımız ile cloud ortamında projeleri eş zamanlı olarak yürütebiliriz. Böylece projelere hız kazandırılıp en az hatayla ilerleme sağlanır.

Sigma Mühendislik’te Revit

Sigma Mühendislik, REVIT programını tüm alanlarda kullanmaktadır. Ekimizden BIM ve REVIT alanında uzman olan Ömer Faruk Taş: “Yapı Bilgi Modelleme (BIM) iş akışlarını desteklemek amacıyla kullanılan REVIT programını Sigma olarak mekanik, elektrik, statik ve mimari alanlarında kullanıyoruz. BIM’i LOD 500 seviyesine kadar üretiyoruz ve proje teslimlerimizi BIM modellemesi ile yapıyoruz.” dedi. Sigma Mühendislik, BIM sistemini geliştiren AR-Ge ekibiyle ofis içi verimi arttıracak yazılımlar geliştirmeye devam ediyor.

Okumak İsterseniz: Revit ile Mimari Proje Çizimi

Sigma, zaman ve maliyet optimizasyonu araçlarını geliştirmekte kullanılan BIM sistemi ile birlikte Proje Yönetim hizmetini de sunmaktadır ve böylece BIM’i proje döngülerinin her aşamasında aktif olarak kullanmaktadır.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.